1.kolo Série Adventných behov, Moldava nad Bodvou

Organizátori : Občianske združenie Time4fun, o.z. , ProRun Moldava nad Bodvou a Mestský športový klub Moldava nad Bodvou s partnermi podujatia : samosprávou mesta Moldava nad Bodvou, MsKs Moldava nad Bodvou, Bethlen Gábor Alapítvány zrt., BDM group s.r.o., Tomáš Fülöp - FTMgraphic, a s podporou poskytovateľa zázemia pre registráciu a podujatie Športového areálu pod kopcom v Moldave nad Bodvou, Vás pozývajú na 1. kolo Série Adventných behov, ktoré sa uskutoční 22.1.2022 v Moldave nad Bodvou pri Športovom Areáli pod kopcom.

 

PROPOZÍCIE

Typ behu: TRAIL - les

Dátum pretekov:  22.1.2022

Miestne registrácie nie sú / Preteky s limitom účastníkov,  pri Športovom Areáli pod kopcom v Moldave nad Bodvou od 10:30 – 11:30

Miesto štartu: Športový Areál pod Kopcom GPS: 48.62005296722228, 20.991143426188703

Čas prvého štartu: 12:00 hod

 

Naplánuj si cestu k miestu registrácie: KLIK TU 

Registrácie online - vopred: www.time4fun.sk/

Informácie: info@time4fun.sk

Štartovné pre kategóriu LAZYACTIVE: Dobrovoľné, minimálne vo výške 5,- €. Zahŕňa 2,-€ za štartové číslo s čipom a dobrovoľné štartovné v minimálnej výške 3,-€ na prvé kolo Série Adventných behov. Štartové číslo je platné pre všetky kolá Série Adventných behov.

Štartovné pre kategóriu HERO: Dobrovoľné, minimálne vo výške 12,- €. Zahŕňa 2,-€ za štartové číslo s čipom a dobrovoľné štartovné na 1.kolo pretekov v minimálnej výške 10,-€. Štartové číslo je platné pre všetky kolá Série Adventných behov

Registrovaný online - vopred majú v štartovnom zahrnutý aj malý štartovací balík.

 

KATEGÓRIE

Pre 1.kolo organizátor vyhlasuje tieto kategórie:

  1. LAZY – vek pretekárov 1-10 rokov / dĺžka 1 km, prevýšenie 15 m.

ŠTART : 12:10 hod

  1. ACTIVE – vek nad 10 rokov / dĺžka cca 3,3 km 1. krátke súťažné kolo, prevýšenie 100 m.

ŠTART : 12:05 hod

  1. HERO – vek nad 10 rokov / dĺžka cca 13,5 km 1 dlhé súťažné kolo, prevýšenie  360 m.

ŠTART : 12:00 hod

 

Účastník vo veku nad 10 rokov (t.j. rok narodenia 2011 a starší ) si môže podľa svojho zváženia vybrať kategóriu ACTIVE alebo HERO, ktorej sa chce zúčastniť, podľa svojej kondície a zdravotného stavu.

Účastník vo veku nad 10 rokov (t.j. rok narodenia 2011 a starší ), ktorý sa registruje a zabehne v jednom kole vo vybranej príslušnej kategórii, už nemôže meniť v ďalších kolách svoju kategóriu, resp. ak si zmení kategóriu, získané body sa mu nezapočítajú do súťaže o absolútneho víťaza kategórie a aj keby mal najviac bodov, práve kvôli zmene kategórie (Lazy, Active, Hero) nemôže byť vyhlásený ako absolútny víťaz ani v kategórii z ktorej odchádzal, ani v kategórii do ktorej prešiel.

Pretekár registrovaný v Active, alebo Hero ak sprevádza svoje dieťa alebo zverenkyňu v kategórii LAZY sa nepovažuje za pretekára, ale iba za doprovod. Za pretekára sa považuje keď bude absolvovať kategóriu v ktorej sa registroval.

Ak je účastník starší ako 10 rokov v kategórii LAZY jeho účasť je nesúťažná (nezapočítavajú sa mu body). Môže sa to stať v prípade ak rodič beží/sprevádza svoje dieťa. Ak sa rodič registruje v takejto kategórii a uhradí štartovné za seba aj za svoje dieťa, po prebehnutí cieľom má nárok na účastnícku medailu. Doprovod nemá nárok na účastnícku medailu.

Pretekári sa môžu registrovať iba v jednej kategórii.

 

OCENENIE

V každej kategórii sa ocenia medailou 1-2-3 traja najrýchlejší pretekári oboch pohlaví.

Na každého registrovaného účastník, ktorý dobehne do cieľa, čaká horúci nápoj. (varené víno, čaj, občerstvenie-balíček)

Účastníci obdržia 1/3 účastníckej medaile - limitovaný počet kusov. Po spojení z jednotlivých kôl, účastnícke medaile vytvoria kompletný set.

Iba tu v Moldave nad Bodvou, účastníci kategórie HERO navyše obdržia špeciálnu účastnícku medailu s motívom rastlinného kostola Sv. Ladislava limitovaný počet.

 

TRASA

Mapka trasy :

 

TRASA na STRAVE:

 

LAZY : https://www.strava.com/activities/6147562893

ACTIVE : https://www.strava.com/activities/6141694104

GPX

HERO : https://www.strava.com/activities/6192549664

 

VŠEOBECNÉ

Štartovné sa platí na bankový účet vedený vo Fio Banka, číslo účtu

IBAN : SK19 8330 0000 0025 0182 5982        BIC/SWIFT : FIOZSKBAXXX

Všetky platobné informácie obdrží registrujúci pretekár v potvrdzujúcom emaily

 

Prosíme registrujúcich o presné zadanie emailovej adresy, nakoľko pozvánky na budúce kolá série rozposielame emailom - nebude potrebná opätovná registrácia iba potvrdenie účasti.

Po platnej registrácii, zväčša obratom, obdrží registrovaný pretekár potvrdenie o registrácii s inštrukciami. Pokiaľ potvrdenie o registrácii neobdržíte do 24 hodín, prosím kontaktujte nás emailom na info@time4fun.sk

V tomto kole pretekov nevieme zabezpečiť miestnosť /šatne na prezlečenie pretekárov v interiéri. Plánujeme prichystať 2 väčšie stany - muži / ženy.

 

Ak máte možnosť registrujte sa prosím online-vopred, vyhnete sa tým zbytočným čakaniam na mieste pred pretekmi. Dodržujte pandemické opatrenia. Preteky sa budú konať podľa aktuálne platných pandemických opatrení v režime OTP, resp. v prípade zhoršenej situácie pre zaočkovaných.

 V prípade zmien pandemických opatrení si organizátori vyhradzujú právo na zmenu propozícii či podmienok účastí.

Všeobecné rámcové pravidlá platné pre Sériu Adventných behov nájdete na CELKOVÉ PROPOZÍCIE