Zdolali sme aj 3. kolo série

Už sme pred Medzevským grande finále.

Včera v sobotu 16.12.2023 sme organizovali 3.kolo (predposledné) v Sérii Adventných behov ™️ v našej domácej Moldave nad Bodvou za veľmi ústretového prístupu Polície SR, Mestskej polície a v Moldave nad Bodvou už tradične nemohol chýbať ani Dobrovoľný hasičský zbor Čečejovce, ktorí okrem funkcie regulovčíkov zastrešovali aj poskytnutie prvej predlekárskej pomoci v prípade potreby.
Zázemie pre šatne a registráciu nám poskytlo tak ako aj v minulom roku gymnázium Štefana Moysesa v Moldave nad Bodvou.
Veľká vďaka partnerovi K3 s.r.o. za dodané ovocie.

Mali sme informáciu už pred podujatím, že veľa pretekárov bude z iných miest aj obcí, podarilo sa nám vyžiadať si (skoro posledné kusy) z Moldavského informačného centra propagačné materiály o Moldave a blízkom okolí. No komu ich propagovať ak nie tým, ktorí prídu z iných kútov. Nebolo ich veľa a nedávali sme ich každému. Riešili sme to systémom vyloženia a kto chcel si zobral, aby si to brali tí, ktorí majú záujem.
Poviem Vám po prvých dvadsiatich registrovaných sa propagačné materiály minuli. Možno predsa len má zmysel riešiť turizmus aj v Moldave. A že Moldavská jaskyňa ? aj také tu máte ? 😊.
Toto podujatie v Moldave bolo tak trocha na vyžiadanie, aby zostal nejaký ten predvianočný, zimný beh aj v domácej Moldave. A na vyžiadanie bol aj full asfaltový. A tak trocha po vzore vianočného behu , ktoré v minulosti organizoval Robo Boros, s ktorým sme sa dohodli aby „tradícia trate“ zostala a bola medzi Moldavskými bežcami obľúbená. Vedie cez celé miesto a tí pomalší účastníci majú možnosť pozrieť čo to z mesta. Okrem tejto čisto asfaltovej, všetky tohtoročné kolá budú mať (mali) aj terénnu vložku. Mestské a asfaltové trate majú tú nevýhodu, že si vyžadujú množstvo regulovčíkov, na križovatky, súhlasy a samozrejme vzniká problém so značením. V tomto roku nám pomohli zbytky snehu, kde sme striekali smerové šípky (minimalizovanie nástrekov na vozovke) a potom sú tu ešte faborky (farebné pásky), ale tie napriek tomu, že sme ich riešili s Tomášom Bukovským v piatok k večeru, z nich na sobotu ráno ich bolo viac strhnutých ☹
Práve týchto pro-aktívnych ľudí by sme radi prijali medzi svojich členov, zaučíme ich a vysvetlíme, že táto prospešná činnosť (strhávanie – zber faboriek sa vykonáva až po podujatí a do pripraveného vreca). Čiže ak máte chuť sa pridať k nám len mi dajte vedieť, radi Vás privítame, zaučíme. 😊 Sme fajn partia.
Starosti mi robili aj cestári s ktorými som sa ešte piatok rozprával o ich plánovanej činnosti v sobotu v Moldave a aj križovatka Rožňavská – Hlavná nechávala vrásky. Nakoniec však za asistencie DHZ Čečejovce, bolo úplne všetko zastrešené na 100 %


Na zimné obdobie slušný počet pretekárov, číslo nám z kola na kolo rastie a kolíše okolo + – 140. Osobne ma tešia aj najmladší, ktorých rodičia dotiahnu na takéto podujatie. 600 metrov, resp. kilometer súťažne trate sa dá zvládnuť. A prišlo aj zopár Moldavčanov, ďakujeme, že ste to nevynechali, však je to naša domáca a robíme to pre vás. A dajme si ruku na srdce, kto by si nechal ujsť preteky, kde sa beží aj hore schodmi no nie ?

Ak ste sa dostali až tu, tak informácia, otvárame registráciu o 13:00 pre posledné kolo. Emaily k Vám dorazia, skontrolujte si aj SPAM kôš.  Najrýchlejšie registrovaného muža a ženu (ak neboli najrýchlejší v predchádzajúcich kolách) odmeníme štartovným zdarma. Podľa predpokladov o týždeň 23.12.2023 – sobota Medzev prezentácia a preberanie balíčkov či miestna registrácia od 9:30-10:30 prvý štart o 11:00. Čakáme Vás.

Minuloročné video z Moldavy

Naši partneri